Hole pro NORDIC WALKING

A nejdůležitější jsou hole, kvalitní speciální hole pro severskou chůzi.

Každá opora je dobrá. S trekovými holemi se setkal skoro každý, ale stejně jste již mnozí měli v rukou hole zdravotní - berle a také obyčejný kus dřeva nalezený cestou v lese. Nejsou hole jako hole, i když to tak na první pohled vypadá. Na ten druhý a hlavně na dotek již rozdíl patrně poznáte. Pomiňme berle a klacky z lesa a podívejme se na hlavní rozdíl mezi holemi trekovými, turistickými a holemi pro severskou chůzi.

Treková hůl slouží především k opoře, k odlehčení kloubů při chůzi v těžkém terénu s mohutným batohem na zádech. Severská chůze přidává k opoře ještě odraz. A tomu je hůlka uzpůsobena. Je ultra lehká, pevná a pružná, má ocelový hrot a speciální poutko, rukavičku, díky které pevně drží na ruce a dovoluje použití správné techniky odrazu.

Jednotlivé rozdíly mezi holemi a technické parametry správné hole pro severskou chůzi Vám vysvětlí instruktor nordic walking, dá Vám také vyzkoušet chůzi s holemi na turistiku a na nordic walking a měl by Vám umět vysvětlit i rozdíl mezi holí jednodílnou a skládací, mezi jednotlivými materiály, ze kterých se hole vyrábějí a také doporučit, které hůlky, včetně výšky, jsou pro Vás vhodné. Samozřejmostí dobrého instruktora je i servis holí. Zde jsem navíc publikovala článek o holích.

Důležité je vědět, že špatně zvolené hůlky, nevhodného materiálu, kvality a výšky a také špatná technika chůze Vám nejen vezmou radost z pohybu, ale mohou Vás od této pohybové aktivity natrvalo odradit nebo vám způsobit zranění či poškození a přetížení svalového aparátu.

Já používám kvalitní finské nordic walking hole značky START, které Vám zapůjčím na svých lekcích, doporučím výšku a typ, zprostředkuji Vám případný nákup a zajistím jejich plný servis.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu