Na sebe a s sebou na nordic walking:

Především se musíte cítit pohodlně a bezpečně a přizpůsobit se pohybové aktivitě a podmínkám, v nichž se budete nacházet. Pokud před sebou máte jen krátkou, maximálně dvou hodinovou lekci a domů pár kroků, bude oblečení a vybavení jiné než když se chystáte na celodenní výlet do hor, kde se může obratem změnit počasí.

Základem je kvalitní, již prošlápnutá, měkká, nejlépe běžecká či trailová obuv, která Vám dovolí plný rozsah pohybu prstů a nohou, s minimální podešví či podrážkou tlumící nárazy. Tvrdé kotníkové boty a pohorky jsou naopak velmi nevhodné.

I výběru oblečení věnujte nemalou pozornost. Vhodné je tzv. vrstvení, tedy více tenčích vrstev, které se dají postupně odkládat. Oblečení se příliš neliší od toho, které byste si vzali na běh či běžky, opět vždy s ohledem na počasí a aktuální roční období. Složení materiálu je na uvážení každého.

V zimním, chladném či větrném období jsou vhodným doplňkem tenké rukavice, cyklistické či běžecké. Na zvážení jsou i návleky na boty, pokud terén předpokládá možnost promočení od nohou.

A kam s drobnostmi, malou svačinou a hlavně lahví na vodu? Zapomeňte na batůžky a jakékoliv tašky přes rameno. Severská chůze je o volnosti pohybu a rozpohybování končetin a hrudníku a v tom by vám cokoliv na zádech či ramenou bránilo. Skvělé jsou ledvinky, větší či menší podle toho, na jak dlouho jdete ven a co do nich potřebujete uložit nebo takzvaná běžecká vesta.jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu