LEKTORSKÁ ČINNOST

Při spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou jsem jako Partner pro jejich Dny zdraví vytvořila workshop na téma Škola zad. Nyní tuto přednášku nabízím k prezentaci do firem či institucím pro jejich zaměstnance.

Workshop lze upravit na dobu trvání od 90 minut po celodenní 6-8 hodinový praktický seminář podle toho, o jak široký záběr této problematiky máte zájem, počet klientů se řídí velikostí sálu.

ŠKOLA ZAD

Instruktážní systém Škola za učí optimalizaci pohybu v nejrůznějších zátěžových situacích, snaží se pomoci porozumět vzniku bolesti zad při vykonávání běžných  denních činností a ukazuje cestu jak si od ní pomoci a jak bolesti zad předcházet. Poskytuje základní teoretické a praktické dovednosti pro snížení bolestí zad a jejich prevenci, jak se správně pohybovat v zaměstnání i ve volném čase a jak začlenit pravidla ergonomie do praxe.

Přednáška obsahuje seznámení s touto metodikou, základní anatomii páteře a meziobratlové ploténky, popis nejčastějších tzv. civilizačních onemocnění, tedy vadného držení těla, zkřížené syndromy, syndrom karpálního tunelu, tenisový a golfový loket, vznik bolesti, nápravu prevencí, pohybem, základní protahovací a posilovací cvičení a ergonomii pracovního prostředí.

Pro pracující v administrativě se v přednášce zaměřuji na správné sezení na židli a u stolu, vhodnou pracovní židli, postavení a uložení monitoru, klávesnice a myši na pracovním stole, osvětlení pracovního místa, návod, jak si uspořádat pracovní stůl, jaké pomůcky lze při sezení u stolu využívat.

Pro zaměstnance v provozu se soustředím na správný přístup k pracovnímu stolu, jak se ustavit k pracovní ploše, jak správně zvedat břemena, jak si ulevit při jednostranném přetížení, jak využít i méně používané, zato silnější svalové skupiny, jak se vyhnout bolestem zad zapojením správných svalů.


Pokud vás má nabídka prezentace Školy zad oslovila, kontaktujte mě prosím.